Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WampServer / Bilgisayarınızda Server Kurun
#1
Information 
Arkadaşlar WampServer, her hangi bir alt yapıyı sitemizde kurmadan önce bilgisayarımızda deneyebileceğimiz müthiş bir program. İster forum sistemlerini (phpBB, phpFusion, phpNuke, joomla, myBB, smf vs..) ister html-flash ve benzeri scriptlerinizi web sayfalarınızı bilgisayarınız üzerinizde yükleyip çalıştırmanıza olanak sağlar. Sitemiz üzerinden de indireceğiniz dosyaları sitenize yüklemeden önce bu programla bilgisayarınızda denemesini yapabilir beğenirseniz sitenize yüklersiniz. 

WampServer 32 Bit V. 3.1.0 Son Sürüm İndir

WampServer 64 Bit V. 3.1.0 Son Sürüm İndir


Programa Ait Bazı Görüntüler ve Kolayca Kullanımı

[Resim: image.png]

Programı yüklediğinizde bilgisayarın sağ alt ekranında saatin yanında bir simgesi gözükecek, ona tıkladığınızda serveri aktif edeceksiniz. Yüklemek istediğiniz dosyaları "www directory" yazan kısma yükleyeceksiniz. Bu yüzden önce buraya bir tıklıyoruz.

[Resim: image.png]

"www directory"e tıkladığımızda böyle bir klasör çıktı karşımıza. Ben buraya örnek olması için bir "kitleseldikta" klasörü oluşturdum siz istediğiniz ismi verebilirsiniz.

[Resim: image.png]

Daha sonra bu klasöre yüklemek istediğimiz web içeriği dosyalarını atıyoruz. Ben örnek olması için forumumuzun phpBB 3.2.2 (Rhea) + Türkçe Dil Dosyası  başlığından phpBB kurulum dosyalarını indirip klasöre kopyaladım.

[Resim: image.png]

Daha sonra tekrar programın simgesine tıklayalım ve bu defa en üst kısımda yazan "Localhost" kısmını seçelim.

[Resim: image.png]

Karşımıza böyle bir internet sayfası çıkacak. Oluşturduğumuz klasörler burada "Projelerin" kısmında gözükür. Şimdi dosyalarını attığımız ve oluşturduğumuz "kitleseldikta" ya tıklayalım bakalım.

[Resim: image.png]

İşte sonuç.. Gördüğünüz gibi phpBB kurulum sayfamız çıktı. WampServer'in kullanım mantığı kısaca böyle arkadaşlar. Anlaşılmayan, takıldığınız noktalar olursa her zaman sorabilirsiniz.

İyi Forumlar..
Wink Web Üstadı Cool
Bul
Alıntı
#2
eline sağlık çok iyi bir anlatım ve paylaşım olmuş.
Buna bir imza gözüyle bakabilirsin yada bir ..
Alıntı


Konuyu Paylaş

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi