Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vücut Geliştirme / Bölüm Hakkında / Amaç-Metot-Geliştirme
#1
Information 
kd_v_cut_geli_tirme.png


Elimizde olmayan şeylerin dışında müdahale edebileceğimiz ve bu müdahalelerin neticelerinin fayda vereceği birtakım uğraşlar vardır. "Vücut geliştirme" de bunlardan biridir. Şişman veya zayıf, uzun ya da kısa olmak mühim değildir. Mühim olan mevzu pek çok şeyde olduğu gibi "çaba"dır.

Vücut geliştirmenin bizler açısından pek çok faydası vardır. Bir defa spor yapmayan vücut hareketsizlikten dolayı atikliğini kaybetmiştir. Bu da kişide "hantallık" meydana getirir. Biz ise birtakım egzersizlerle "hantallığı" üzerimizden atıp atikliğimizi arttırabiliriz.

Sporsuz ve dengesiz beslenmenin etkisiyle aşırı zayıf veya kilolara sahip olmak kişide "kendine güvensizliğe" sebep olur. Kendine karşı güvensizlik ise sosyal hayatta ilişkilerimizde ve işlerimizde bizi başarısızlığa itecektir. Yine vücudumuzla ilgilenerek görünüşümüzü güzelleştirebilir öz güvenimizi arttırabiliriz.

Bunların yanında diğer spor dallarında başarılı olabilmenin temelinde sağlam bir vücut yatmaktadır. Sağlam, atik bir vücut için bu bölümümüzde çeşitli egzersiz programları bulunacaktır.

Bölümümüzü bu şekilde özetledikten sonra paylaşımların şekli hakkında kısa birkaç yazı yazmak istiyorum. Öncelikle içerikler hareket merkezli olacağından yapılacak olan hareketler iyi açıklanmalıdır. Resimle veya videoyla hareketlerin tekrar sayıları periyodik olarak grafiklerle gösterilebilir.

Bölümümüzün ciddi anlamda bizler için faydalı olacağını umut ederek yazıma son veriyorum. Şimdiden kolay gelsin.
Başarılar..

Kitlesel Dikta - Vücut Geliştirme
Buna bir imza gözüyle bakabilirsin yada bir ..
Cevapla }}
Teşekkür edenler:


Konuyu Paylaş

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi