Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Savunma Sporları / Bölüm Hakkında / Amaç-Metot-Geliştirme
#1
Information 
[Resim: kd_savunma_sporlar.png]


Öncelikle belirtmeliyim ki bu bölüm adıyla da anlaşılabileceği gibi "savunma" üzerinedir. Yani biz buradaki dersler ile öğrenilenlerin asla baskı, zorbalık, şiddet vb. gibi kötüye kullanılmasını desteklemiyoruz. Bilakis eğer ki baskı, zorbalık, şiddet vb. gibi durumlara maruz kaldığımızda kendimizi nasıl koruyabiliriz bunu öğrenmek için bu bölümümüz kurulmuştur. Unutmayalım spor "temiz ahlak, temiz beden" demektir. Asla birilerini ezmek, birilerine zarar vermek demek değildir.

Bu önemli açıklamadan sonra gelelim "Savunma Sporları" bölümümüzün içeriğine. Bilindiği gibi dünya üzerinde pek çok savunma sporu bulunmakta. Bu bölümde mümkün olduğunca fazla savunma sporunun tanıtımı, kendine has teknikleri, incelikleri, antrenman metotları verilecektir. Yine her savunma sporunun tekniği ve yöntemi farklılık göstermektedir. Örneğin "Box" yumruklar üzerine iken "Kickbox"ta ise tekeler de devreye girmektedir.

İçerik olarak tüm konular yapılan savunma sporunun genel tanımıyla ve bu sporun nerede, nasıl ortaya çıktığı bilgilerle başlayabilir. Ve bu savunma sporunun dünya üzerinde yaygın olduğu coğrafyalar verilebilir. Ardından bu spora sıfırdan başlayan bir insana ders verircesine antrenmanları, teknikleri gösterilebilir. Öyle ki konunun sonuna doğru ilerlendiğinde kişi sıfırdan başladığı bu savunma sporuna adeta siyah kuşak kuşanmış gibi hissedebilsin.

Özenli ve dikkatli başlıklar ile bu bölümümüzün arşiv niteliği kazanacağı umudu içerisindeyim. Şimdiden herkese kolaylıklar dilerim.

Kitlesel Dikta - Savunma Sporları
Buna bir imza gözüyle bakabilirsin yada bir ..
Alıntı


Konuyu Paylaş

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi