Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PC Virüsleri İnsan Bünyesine de Geçiyor(muş)
#1
Shocked 
Yeni okuduğum bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Haberin hürriyette de yer bulmuş ihtimali olması açısından dikkate alınması alınmasa dahi "ben bunu duymuştum" diyebilmek adına bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum.

Habere göre Reading Üniversitesi'nde (İngiltere'de bir üniversite)çalışmakta olan İngiliz bilim adamı Mark Gason, bir Chipe virüs atıyor ve sonra bu Chipi eline yerleştiriyor. İşin daha da enteresan yanı ise Gasson'ın, virüslü bu Chipteki virüsü sonradan bilgisayarına da bulaştırmış olması...


Alıntı: Hürriyet
gazetesinden Selim Öztürk imzalı habere göre, Gasson'un bu araştırmayı
yapmasındaki amaç ise kalp pili gibi gelişmiş tıbbi cihazların daha da
yaygın olarak kullanıcılağı gelecekte insanları bekleyen büyük
tehlikeyi gözler önüne sermek...

Gasson'un eline yerleştirilen bu Chip, aslında anahtar veya karta gerek duymadan onun özel güvenlik sistemleriyle donatılmış yerlerden geçmesine ve cep telefonunu kullanabilmesine olanak sağlıyor. Bu virüs deneyinin ardından Gasson, bu tip vücuda yerleştirilen teknolojik cihazların faydalarının yanında riskinin de olduğunu savunurken, kalp pili gibi insanlar için hayati bir önem arzeden cihazların sanal saldırılarla karşı karşıya kalabileceğine ve virüslerin bu cihazlardan başka cihazlara da bulaşabileceğine dikkat çekti.

Yani işin özü hayati cihazlar hastalık kaparsa işlevini yerine getiremeyebilir ve durum sıkıntılı bir hal alabilir demek istemiş deneyi yapan bilim adamı.
KD Ekip - Destek için bir teşekkür yeter.
Bul
Alıntı
#2
yok artık lebron james abi
Bul
Alıntı


Konuyu Paylaş

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi