Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ney / Bölüm Hakkında / Amaç-Metot-Geliştirme
#1
Information 
[Resim: kd_ney_bulut.png]

Ney esasen insanda dinginlik, rahatlık gibi huzur kavramı etrafında toplanan duyguları çağrıştıran özellikle de tasavvufi yönü olan özel bir enstrümandır. Gerçekten de ney sesi insanda içsel bir yolculuk uyandırır. Neyin kendine has o özel tınısı sanki tüm günün yorgunluğunu alıverir üzerimizden. İçimizi bir huzur kaplar. O an bir de bakarız ki dalıp gitmişiz başka alemlere. İşte neyi özel yapan belki de en güzel yönü budur.

[Resim: kd_ney.jpg]

Bu bölümümüzde bu özel enstrümanın nasıl güzel çalınabileceğine dair dersler/konular bulunmalıdır. Diğer pek çok enstrümandan farklı olarak neyden ses çıkarmak dahi öyle kolay değildir. En azından ney çalmaya yeni başlamış bireyler çoğunlukla neyden ses çıkarmakta zorlanmaktadırlar. Elbetteki bu aşılabilir bir problemdir. Bu ve bunun gibi problemleri aşmak için çözümler ve de yetenekleri geliştirici çalışmaların yanı sıra ney ile çalınabilecek parçalar da bu bölümde bulunmalıdır.

Konuların video destekli ve konu anlatımlı olması, nota gibi içeriklerin pdf, doc vs. şeklinde paylaşılması önerimizdir. Bunun dışında eğitime yönelik başka yöntemler de kullanılabilir.

"Ney" bölümümüz bu enstrümanı çalmak isteyen kullanıcılarımıza fayda sağlayacak içeriklere sahip olduğunda amacına ulaşacaktır.

Kitlesel Dikta - Ney
Buna bir imza gözüyle bakabilirsin yada bir ..
Alıntı


Konuyu Paylaş

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi