Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bölüm Hakkında (Amaç ve Yöntemleri)
#1
Information 
[Resim: oQkNYq.png]

Forumumuzda açılan bölümler günlük hayatımızda faydalı olabilecek ihtiyaçlarımıza cevap olabilecek niteliklerde oluşturulmaya çalışılmıştır. Bu bağlamda bir bireyin fiziksel ve ruhen özellikleri göz önünde bulundurulmuştur. Elbette yapılan her işin bir amacı olmalıdır. Bu yolda da temel amaç bilen biri olabilmektir. Bu amaçla bireylerin ihtiyaçlarını karşılarken niteliklerini geliştirmeleri hedeflenmiştir.

Öncelikle gelişim farketme ve isteme duygularıyla başlar. Bunun için önce var olan ve basit olan konulardan başlamak gerekir. Keza eğitim bilimcilerine göre de eğitim; kolaydan zora, basitten karmaşığa, somuttan soyuta doğru gerçekleşir.

Bu nedenlerle forumumuzda enstrüman çalma, program ve düşünce geliştirmenin yanı sıra oyun, müzik, video, fıkra vs. gibi zihni rahatlatan yahut yorgunluğunu gideren bölümler açılmıştır.

Esasen organizma en basit gibi algılanan meseleleri dahi hakkıyla idrak etmeye başladığında asıl öğrenme eğilimi o zaman başlayacaktır. Önceki satırlarda da belirttiğim gibi gelişimin farketme ve isteme kısmı buradan sonra başlayacaktır.

Anlatımı daha da somutlaştıracak olursak eğer; dışarıdan basit gibi görünen bir konu işin içine girildiğinde aslında ne kadar derin olduğunu fark ettirir. Bir anahtar küçük bir kapı deliğine girebilir lakin o kapı nice büyük odalara açılabilir.

Birey kuyunun derinliğini artık farketmiştir. Bu gelişimde farketme sonrasında isteme eğilimini tetikler. Artık birey o kuyunun ağzından bakarak "ammada derin olmalı" demekle yetinmez. O kuyunun içine dalar ve asıl gelişim, asıl öğrenim ve eğitim sürecine başlamış olur.

Elbette bu konu esasen sayfalarca yazılabilecek kadar uzundur. Lakin burada bölümün ve forumun temel amaçlarını özetlemeye çalıştım. Buamaçları bildikten sonra forum gelişimine katkıda bulunmak daha kolay olacaktır.

Düşüncesel olarak bireyin kendini gerçekleştirmesi, bütüncül bir birliğin oluşturulması ve kaynaşmış hemen her alanda bilgi sahibi bir topluluğun oluşturulması amaçlarıyla kurulmuş forumumuzda somut olarak mevcut 7 kategori, 25 bölüm ve 6 alt bölüm bulunmaktadır. Bu sayılar yazımı yazdığım tarih için geçerli olup zaman içinde ihtiyaç ve isteklere göre değişiklik gösterebilir.

Bunların dışında forum sisteminin çeşitli fonksiyonları vardır. Üyeler kendilerine ait imza belirleyebilir, üye resmi kullanabilir, evcil hayvan besleyebilir, bir başka üyeye artı veya eksi not verebilir, beğenisini çeken bir yazı için teşekkür edebilir yahut arzusuna göre başlıklara 10 üzerinden bir değerlendirme ile başlıkları oylayabilirler. Üyeler site üzerinden oyun oynayabilir, resim görüntüleyebilir, müzik dinleyebilir ve video izleyebilirler.

Bunların dışında mesaj göndererek veya yeni başlıklar açarak forum altını, rütbe ve level kazanabilirler. Oluşturulmuş gruplara katılabilirler, anasayfanın alt kısmındaki pencerede sohbet edebilirler. Forum kullanımıyla ilgili ayrıntılı bilgilere "Forum Turu" seçeneğine tıklayarak ulaşabilirler.

Mevcut bölümler ve forum sistemi fonksiyonları dışında bu bölümdee üyeler kendilerini rahatsız eden durum, tutum ve davranışları buradan başlık açarak veya yöneticilere özel mesaj yollayarak şikayet edebilirler.

Tüm yazdıklarımı özetleyecek olursak şu sonuçları elde edebiliriz;

1- Forumun temel amacı "bilen insan" gelişimine katkı sağlamaktır.

2- Forum kategori ve bölümleri amaca uygun istek ve önerilere göre değişiklik gösterebilir.

3- Forum sisteminin fonksiyonları istek ve öneriler doğrultusunda geliştirilmeye açıktır.

4- Her türlü rahatsızlık veren durum, tutum ve davranışlar şikayet edilebilir.

Herkes özgürce her türlü istek, öneri ve şikayetlerini bu bölümde uygun bir üslupla dile getirebilir.
Buna bir imza gözüyle bakabilirsin yada bir ..
Alıntı


Konuyu Paylaş

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi